Fermuarlı bayan hırka modeli

Malzemeler:

* Ebruli örgü ipi

*4 numara örgü şişi

 

YAPILIŞI:

ÖN:

31 ilmek ile başlanacak  . Ön kenera 3 düz örülecek şekilde ara ilmekler 2 ters 2 düz lastik olarak 20 sıra ör.  Sonra düz örgüye geçin.

Beden boyu 34 cm ulaşınca örgü’müz kol evini açınız. Kol evi için 3,2,1 olarak kesiniz. örgüye devam ediniz.  Bebedn boyu 47 cm olunca yaka oyuntusu için yaka kenarından iki kere 4,bir kere 2,bir kere 1 ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmekler bir kerede ,bir kerede 7 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek.

 

ARKA:

62 ilmek ile başlanacak . Lastik örülecek .20 sıra lastik örüldükten sonra  düz örgüye geçilecek . Beden boyu  34 cm olduktan sonra kol evi için 3,2,1 örgüye devam edilir.  Beden boyu 53 ulaşınca bir kerede 6 bir kerede 7 ilmek olarak kesilir.

Arka yaka ortasından 24 ilmek kesilerek yaka oyuntusu yapılır.

 

KOL:

34 ilmek  ile başlanıp lastik örülür.  Daha sonra düz örgüye geçilir .Yanlardan 8 sırada bir artışa geçirilir.  Toplam 5 kere arttırılır. Kol boyu 44 cm olunca kol evi açılır. 3,2,1 . Daha sonra iki sırada bir 4 kere 2  kesilip en son tepede 8 ilmek kalınca bir kesilerek bitirilir.

 

YAKA:

Yaka etrafına 60 ilmek takılıp 3 düz gelecek şekilde iki düz,iki ters olarak işlenilir.  Yaka boyu ayarlanınca tek seferde kesilir.

ifmgqwxe

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN