Dekoratif örgü kırlent

Evleriniz için oldukça şık bir dekoratif yastık örmeye ne dersiniz hanımlar ? İşte örgü  kırlentimiz.

Parça, çifte sivri uçlu iğneler üzerinde daire şeklinde yuvarlak biçimde işlenmiştir. Dikiş sayısı yeter olduğunda dairesel moda geçin.

Puna ile 6 dikiş atın ve 4 çift sivri iğne boyutu 4.5 mm arasında bölün. * örgü 1 dikiş, 1 üstü iplik *, – * bütün yuvarlak = 12 dikiş yineleyin. Örgü 1 tur. Çalışma a.1 (= 2 dikiş) toplam 6 kat genişlikte. Örme gerginlik unutuyorum! A.1 yüksekliği 1 kez tamamlandığında, iğne üzerinde 252 dikiş yer alır ve parça yaklaşık olarak ölçülür. 32 cm çapında.
A.1’in her bir tekrarında a.2 ile çalışmaya devam edin. A.2’nin ilk 10 turu yükseklikte bitirildiğinde, parça yaklaşık olarak ölçülür. 40 cm çapında.

Daha mühim bir yastık sağlamak için, a.2 şemasını gerekli ölçüme göre tekrarlayın: şema a.2’deki ilk 10 tur ilk kez yükseklikte tamamlandığında, çalışma dikiş dikişini sırayla her 2. Ve her biri artar 3’üncü turda, her tekrarın ortasında (= ortadaki 28 ilmek) kablo ve desen dikişleri olan model biçimde, ayni zaman biçimde, 12 tur yükseklikte işlenmiştir.

Minderin arzuları mühim olduğunda, 1 ridge’yi çalıştırın – yukarıdaki açıklamaya bakın. Dökün, bir iğne kullanın ve yastığın ortasındaki deliğin üzerine yapıştırın.
Aynı şekilde diğer bir alan çalışın.

Montaj:
2 parçayı yanlış tarafla birlikte yanlış tarafa yatırın ve en dıştaki dikişin en dıştaki halkasında her iki katmanı da dikin. Minder örtüsünün yarısını diktiğinizde, açıklığın geri kalanını birlikte dikmeden biçimde yastığı yastık örtüsüne yerleştirin. Örgüyü kesin ve sabitleyin.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kırlrnt modelleri

BİRDE BUNLARA BAKIN