Bayanlar için iki renkli örgü bot patik

Kış ayları geldi hanımlar.

Kış aylarında ayaklarımızın ne kadar üşüdüğü malum. Özellikle soğuk şehirlerde yaşayan bayan arkadaşlar bu konudan çok müzdarip. Şimdi sizlere oldukça kullanışlı ve şık bir örgü bayan bot patik modeli yayınlayacağız. Anlatımını yapacağım bu patik modelini siz sevdiğiniz renklerde örerek kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

*4.5 numara örgü şişi

*Yeşil örgü ipi

*Siyah örgü ipi

YAPILIŞI:

Patiğimizin yapımı aşamasına elli dört ilmek ile başladım. İki sıra siyah iplikle ördük iki  sıra yeşil iple ördüm. Bu sıralamayı üç kez tekrar ettikten sonra üç yeşilden sonra iki sıra siyah örün sonrasında on beş ilmek yeşil iple örünüz. On beş ilmek örüldükten sonra geri dönüş yapılır ve her sırada iki ilmek kalana kadar örülmesi yapılır. Örgümüzde üç ilmek kalınca tekrar siyah iplikten tekrar örülmeye başlanır ve dört adet yelpaze yapılır.İki sıra yeşil iki sıra siyah yapılarak yelpazeler yapılmaya devam edilir. İki sıra yeşil iki sıra  siyahla yapıldıktan sonra bitirilir. Altında yüz iki ilmek alınır. Kırk altı on ve kırk altı olarak ayarlandıktan sonra yanlardan büzülerek arkası dikilerek patik tamamlanır.

Biz patik örneğimizi yeşil ve siyah iple uyguladık. Sizler mesela siyah pembe,siyah kırmızı, mavi beyaz,beyaz lila,beyaz pembe,beyaz yeşil,kırmızı beyaz renklerde uygulayabilirsiniz. Hatta koyu bir takım taraftarı iseniz tuttuğunuz takımın renginde de örebilirsiniz canlarım. Diğer ördüğünüz renklerdede çok muntazam olacağına eminim. Bu kış ayaklarınızı ve hatta ayak bileklerinizi sıcacık tutacak olan bu örgü bot patiğimizi hepinizin beğeneceğinden eminim.  Farklı ve işlenilmesi kolay olan ve haroşa örgü ile işlenilen bu örgümüzü çok kolay işlenilediğinden sizi hiç sıkmayacağından eminim. Hepinize şimdiden kolay gelsin canlarım 🙂

14358818_1344711018880052_7104720784942549346_n

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN