Anlatımlı örgü bebek eldiveni yapılışı

Hanımlar kış ayları ve soğuk havalar geldi. Bu havalardan çocukları olan anneler baya bir telaşta. Çünkü can parçaları evlatları onlar için çok değerli. Onları soğuktan korumak her anne için çok mu çok önemli. Bugün küçük bebekleri olan anneler için çok şık bir örgü bebek eldiveni yapılışı yayınlıyacam.İşte şık örgü eldivenimizin yapılışı.

İlk olarak 20 sıra bir düz bir ters olarak lastik örüyoruz.  Lastiğimizi örüp bitirdikten sonra 5 sıra düz örgü ile devam ediyoruz. 42 ilmeğin ortasına gelen iki ilmeğin sağında ve solunda her seferinde gidiş sırasında ilmek arttırıp 42. ilmeğide beraber örüyoruz. Böylece 12 ilmek oluşacak ve eldivenimizin baş parmak kısmı oluşacak. Bu 12 ilmeği parmak boyunda örüyoruz. 12 sıra ördükten son tığ yardımı ile tüm ilmeklerimizi bir araya topluyoruz . Sık iğne yaparak birleştiriyoruz. Parmak kısmını kapatıyoruz  Kalan ilmeklerimizi ise şiş yardımı ile düz örgü olarak örmeye devam ediyoruz. Bu esnada zevkinize bağlı olarak eldivenimze desen koyabilirsiniz hanımlar.

Kenar kısmından bir ilmek örüp ,iki ilmeği birlikte örüp ,15 ilmek düz örüp iki ilmek beraber örüp , bir ilmek düz örüp iki ilmek beraber örüyoruz. 15 ilmek düz örüp iki ilmel tekrar beraber örüyoruz. 1 ilmek daha düz örüp eldiven sıramızı tamamlıyoruz. Örgü şişimizde 17 ilmek kalana kadar bu şekilde devam ediyoruz hanımlar. Geride kalan 17 ilmeğimizi de aynı şekilde devam edip örgümüzü bitiriyoruz. Örgümüzün üzerine desen koymadı iseniz farklı desenlerle eldivenimizi süsleyebilirsiniz. Örneğin desenli yamalar,iğne ve yün ip yardımı ile desenlendirme yapabilirsiniz. Böylece bebek’lerinizin o tatlı ellerine birbirinden güzel eldivenler örebilirsiniz. Eldivenimizin ebatlarını ilmek yardımı ile büyültüp küçültebilirsiniz hanımlar. İsterseniz parmak kısmını da örmeye bilirsiniz.

anlatimli-orgu-bebek-eldiveni-yapilisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN