Çiçekli örgü kız çocuk yelek

Şişimize 76 ilmek atıyoruz ve 4 diş haroşa örüyoruz. Haroşadan sonra ilk 9 ilmeği ve son dokuz ilmeği yeleğin kenarları olacağı için hep haroşa örüyoruz. Bu kenar kısımlarının birinde ise yeleğin düğmeleri için eşit aralıklarla ilik yei açmalısınız. 9 ilmek haroşa ördükten sonra şişimize 1 ilmek dolayarak arttırma işlemi yapıyoruz. Sonraki ilekleri arttırma işlemine kadar düz örüyoruz. Sonra da tekrar şişimize 1 ilmek dolayarak arttırma işlemi yapıp 1 ilmek örüyoruz ve tekrar şişe ilmek dolayarak 1 ilmek arttırıyoruz, sonrasında ise aradaki tüm ilmekleri düz örüyoruz,tekrar arttırma işlemi yapıyoruz.2 ilmek düz örüp tekrar şişe ilmek dolayarak 1 ilmek arttırıyoruz.Sonrasında yine arttırmaya kadar ki ilmekler düz örülecek, 1 ilmek dolayarak ilmek arttırıp sonra 9 ilmek haroşa örüyoruz,ilk sıra bitti. Arka sırada ise haroşalar haroşa tersler ise ters örülecek.

İkinci sırada ilmek arttırdığımız yerlerden yine birere ilmek arttırarak örme işlemini yapıyoruz, arka sırada ise yine haroşalar haroşa tersler ise ters örülecek.

3. sırada ise 9 haroşa ör,1 arttır, sonrasında arada ki ilmeklerin tam ortasında ki 12 ilmek ile saç örgüsü yapacağız,ortadaki 12 ilmeğin ilk 4 tanesi ile saç örgüsü yapmak için ilmekleri birbirinin üzerinden ikili olarak geçireceğiz. 3 tane arka arakaya saç örgüsü yapacağız, modeli kolarda tek saç örgüsü ,ön ve arka da üç saç örgüsü şeklinde yapıyoruz,siz dilerseniz bu kısmı düz örebilir ya da farklı örnek koyabilirsiniz.ve her 3 sırada bir saç örgüsünü çevirmeniz lazım.

Arttırma yerlerinde ki delikler toplam 20 tane olduğunda kol ağzında 4 diş haroşa örüyoruz ve kol kısımlarını keserek örgümüze devam ediyoruz. Kolları kestikten sonra örgümüzün modelini ajurlu model olarak devam ettim ben siz dilerseniz farklı model kullanabilirsiniz. benim yaptığım modelde ise 2 ilmeği beraber örerek kes ve sonra şişe 1 ilmek dolarak arttır olarak yapılıyor ve örgümüze istediğimiz boya gelene kadar devam ediyoruz.Dilediğimiz boy yeleğimiz olunca etek kısmına haroşa örgü yaparak yeleğimizi bitiriyoruz. Resimler sizlere detayları daha iyi gösterecektir. Sonrasında ise çiçek yaparak süsleyin düğmelerini dikip bitirin.
12651061_1148904331794056_3993585543485342103_n

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN